Firma SPIE Building Solutions jest międzynarodowym dostawcą rozwiązań w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej obecnym w Polsce i na Węgrzech. Naszym najistotniejszym celem jest zapewnienie Klientom skutecznych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i wspólne poszukiwanie technologii najlepiej odpowiadających ich potrzebom.


Wieloletnie doświadczenie

Początki naszej działalności w Polsce sięgają lat 90tych, gdy tworzyliśmy standardy bezpieczeństwa i ochrony towaru dla branży handlu detalicznego. Na przestrzeni prawie 20 lat działalności na polskim rynku, rozwijaliśmy ofertę produktów i usług dopasowując ją do potrzeb naszych Klientów. Wiedzę i kompetencje budowaliśmy realizując różnej skali projekty w branżach tj handel, przemysł, IT, telekomunikacja, logistyka itp. Wieloletnia praca w ramach koncernu Tyco wzbogaciła nasze doświadczenie i ofertę produktową, dzięki czemu dziś oferujemy kompleksową realizację inwestycji z zakresu instalacji niskoprądowych, gaszeniowych, ochrony przeciwpożarowej. Nasze usługi obejmują doradztwo, szkolenia, projektowanie, instalowanie, uruchomienie oraz konserwację i serwis dostarczanych rozwiązań. Bogate zaplecze finansowe i realizacyjne, unikalne kompetencje naszych konsultantów i inżynierów oraz Know How pozwalają nam realizować projekty oparte na gotowych rozwiązaniach oraz tworzonych wspólnie z Klientami, zgodnie z ich indywidualnymi oczekiwaniami. W ten sposób dajemy naszym Klientom to, czego potrzebują i prowadzimy ich tam, gdzie chcą być jutro.


Kompetencje

 

SPIE Building Solutions specjalizuje się w dziedzinie elektronicznych systemów zabezpieczeń oraz ochrony przeciwpożarowej przeznaczonych dla handlu detalicznego, przedsiębiorstw, zakładów przemysłowych, branży usługowej oraz instytucji państwowych itd.  Naszym Klientom oferujemy pełną obsługę wzakresie: konsultacji, projektowania, instalacji, uruchomienia, serwisu i konserwacji zarówno prostych, jak i w pełni zintegrowanych systemów bezpieczeństwa.

Analiza zagrożeń, przygotowanie stosownej koncepcji ochrony, a następnie projektu i jego realizacja przeprowadzane są wyłącznie przez wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców SPIE Building Solutions. Niezależnie od tego, czy jest to prosty system alarmowy, kontroli dostępu lub nadzoru wizyjnego czy też kompleksowy system bezpieczeństwa, każdy projekt jest przez nas traktowany z jednakowym profesjonalizmem i starannością. SPIE Building Solutions w Polsce działa na podstawie Koncesji MSWiA o numerze L-0223/03 (Zabezpieczenia Techniczne), natomiast pracownicy SPIE Building Solutions posiadają m.in.: licencje pracownika zabezpieczenia technicznego. SPIE Building Solutions świadczy także usługi rzeczoznawstwa z zakresie instalacji niskoprądowych, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz stałych instalacji gaśniczych. Posiadany Certyfikat Jakości ISO 9001:2008 oraz AQAP 2110:2009, nadzorowane przez Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej, potwierdzają działanie firmy SPIE Building Solutions zgodnie z najwyższym standardami.


Rozwiązania

 

Oferta SPIE Building Solutions obejmuje szereg rozwiązań i usług umożliwiających realizację „pod klucz” instalacji niskoprądowych i teletechnicznych, stałych instalacji gaśniczych. Wśród nich są m.in.: elektroniczne systemy przeciwkradzieżowe, systemy kontroli  dostępu, systemy nadzoru wizyjnego, systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy BAS/BMS, integracja systemów bezpieczeństwa, wodne i gazowe systemy gaszeniowe i wiele innych.

Oferowane przez nas rozwiązania oparte są na szerokiej gamie produktów takich światowych marek. Słuchając głosu naszych klientów, nie poprzestajemy na gotowych rozwiązaniach. Inwestujemy w rozwój oferowanych przez nas technologii i wspólnie z inżynierami informatykami dostosowujemy je do specyfiki warunków i oczekiwań naszych odbiorców, a opracowane przez nas rozwiązania w obszarze zdalnej diagnostyki czy inteligentnej analizy ruchu codziennie znajdują nowych zwolenników i szerokie zastosowanie.